Do konca decembra bodo dela zaključena v Potrebuježevem grabnu, kjer lahko vsakodnevno spremljamo napredek na terenu. Spodbudno je, da se na delu Potrebuježevega grabna posodablja tudi elektro omrežje, ki bo na določenem, najbolj kritičnem odseku vgrajeno v zemljo.
5. oktober 2024
POLOVIČNA ZAPORA ceste LC067101 Zalog-Pasja ravan, z občasnimi kratkotrajnimi popolnimi zaporami, podaljšana do 30. 12. 2024
na cesti JP 567761 Rovt-Alič-Buh (na odseku od križišča z lokalno cesto Zalog-Pasja ravan do križišča z javno cesto Logar-Frtic (Mršon): od 5. 10. 2024 do 15. 11. 2024, med 7.00 in 17.00, vzpostavljena POPOLNA ZAPORA
28. avgust 2024
od 28. 8. 2024 do 15. 12. 2024 vzpostavljena POLOVIČNA ZAPORA ceste LC067101 Zalog-Pasja ravan, z občasnimi kratkotrajnimi popolnimi zaporami
19. avgust 2024
danes je izvajalec na teren že pripeljal gradbeno mehanizacijo
14. avgust 2024
V Potrebuježevem grabnu bo sanacija najobsežnejša in verjetno tudi najzahtevnejša, saj se cesta nahaja v neposredni bližini vodotoka. Zaradi obsežnosti projekta, tako s finančnega vidika kot tudi z vidika vseh gradbenih del, ki jih je potrebno izvesti, bodo dela potekala fazno oziroma prioritetno po najbolj poškodovanih odsekih.
Sanacija celotnega Potrebuježevega grabna je razdeljena na dva dela; prvi del predstavljajo sanacijski ukrepi (sanacija spodjed cestišča, zavarovanje brežin, graditev kamnitih zložb), za izvedbo katerih je izvajalec del že izbran, pogodba z njim pa že sklenjena. Izvedena je bila uvedba v delo.
V drugem delu, ki je predviden po pridobitni dodatnih sredstev s strani države, pa bo potekala sanacija ceste z asfaltiranjem oz. povrnitvijo v prvotno stanje.
O PROJEKTU
Izvajalec del je podjetje NG nizke gradnje d.o.o. v sodelovanju s podjetjema Tijo d.o.o. in Andrej Trobec s.p. Trenutno poteka 1. faza sanacije, v sklopu katere bodo izvedeni najnujnejši sanacijski ukrepi, kot so sanacija spodjed cestišča, zavarovanje brežin in graditev kamnitih zložb.
Celovita sanacija ceste je načrtovana za naslednje leto.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.